Obchody 45 lecia JKPW

W dniu 19.06.2010 obchodziliśmy czterdziestą piątą rocznicę powstania naszego klubu. Faktycznie klub powstał w 1965 roku w kwietniu, ale rocznicę postanowiliśmy obchodzić w czerwcu ze względu na pogodę oraz możliwości techniczne.

Na obchody przybyli zaproszeni goście: v-ce burmistrz Radzymina i komendant OSP Zaułbice Stare, prezes WOZŻ, prezes WOZMW i NW,przedstawiciel Policji wodnej , przedstawiciel Urzędu Żeglugi Śródlądowej, przedstawiciele klubów zrzeszonych w WOZŻ i WOZMWi NW oraz szeroka rzesza członków naszego klubu.

Impreza rozpoczęła się od wystąpienia Kmdra JKPW, który przywitał wszystkich przybyłych na obchody oraz przypomniał historię klubu od powstania , do chwili obecnej. Komandor wręczył też  odznaki i odznaczenia klubowe oraz okolicznościowe patery i nagrody za działaność dla rozwoju klubu. Następnie wystąpił prezes WOZŻ Jerzy Durejko, który w imieniu PZŻ na ręce Kmdra JKPW przekazał przyznaną Jacht Klubowi Politechniki Warszawskiej , Honorową Odznakę Zasłużonego dla Żeglarstwa Polskiego. Indywidualnie Honorową Odznakę Zasłużonego Działacza  Żeglarstwa Polskiego otrzymał także Kmdr JKPW Mirosław Karbowski. Przy tej okazji Kmdr JKPW wręczył okolicznościową paterę przyznaną WOZŻ . Za wieloletnią współpracę okolicznościową paterę otrzymał także WOZMW i NW, a prezes związku Andrzej Tomankiewicz udekorował odznaczonych kolegów  odznakami związkowymi.  W imieniu burmistrza Radzymina i OSP Zaułbice Stare wystąpił v-ce Burmistrz Radzymina Andrzej Siarna i w podziękowaniu za dotychczasową współpracę wręczył okolicznościowe dyplomy.  Korzystając z okazji wręczone zostały też legitymacje członkowskie koleżankom i kolegom, którzy po okresie kandydackim uzyskali prawa członkowskie. Reprezentacja Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego przekazała JKPW okolicznościowy puchar z życzeniami dalszego rozwoju klubu. Po rozdaniu wszystkim uczestnikom obchodów okolicznościowych kubków z logiem JKPW zakończono część  oficjalną.

Część rozrywkowa obchodów rozpoczęła się od symbolicznej lampki szampana i kawałka wspaniałego 10 kg tortu udekorowanego logiem klubu.

Po krótkiej przerwie wystartowali zawodnicy motorowodni uczestniczący w pokazie zawodów w klasie 250 cm3 i 500 cm3. Duża szybkość i fontanny wody zgromadziły na nabrzeżu sporą liczbę zaciekawionych. Zawodnicy uczestniczący w pokazie otrzymali pamiątkowe puchary. Uczestnikom obchodów wręczono także okolicznościowe kubki z logiem JKPW. Na nie jednym jachcie stanowiły będą doskonałą pamiątkę z obchodów czterdziestopięcio lecia Jacht Klubu Politechniki Warszawskiej

Po zakończeniu pokazu wystartowały załogi jachtów uczestniczących w regatach z okazji 45 lecia JKPW. W klasie jachtów klubowych zwyciężyła załoga jachtu Ewa3 ze sternikiem Ewą Dziduszko , a w klasie jachtów z innych klubów załoga Regis ze sternikiem Piotrem Pulikowskim z YKP Warszawa. Zwycięzcy, także pokonani otrzymali pamiątkowe puchary. Po powrocie wszystkich załóg uczestniczących w regatach i pokazach przystąpiono do konsumpcji wspaniałych wędlin i sałatek przygotowanych na tą okoliczność. Największym uznaniem wśród braci wodniackiej cieszyły się jednak śledzie w oleju, które dzierżyły prymat, aż do podania smacznych flaczków, które pogodziły zwolenników śledzi i wędlin. O godzinie 16 rozpoczął się koncert Romana Roczenia, który z gitarzystą Waldemarem zaprezentował całą gamę szant, piosenek żeglarskich i turystycznych. Towarzystwo rozkręciło się na dobre i głośno wtórowało Romkowi. Po zakończeniu koncertu odbył się pokaz sztucznych ogni, który bardzo się spodobał i został nagrodzony brawami. Ponieważ apetyty dopisywały toteż serwowana wieprzowina w cebulce zniknęła szybko , a uczestnicy nabrali nowej werwy i ruszyli w tany, przy muzyce nowego zespołu, który do rana grał ku uciesze niezmordowanych członków klubu oraz zaproszonych gości. Na tym zakończyliśmy obchody 45 lecia JKPW, do zobaczenia na kolejnych imprezach organizowanych przez zarząd JKPW.

Najbliższe imprezy i spotkania integracyjne :

Sierpień –wodniackie mistrzostwa klubu i świata w grillowaniu

Sierpień – zawody wędkarskie

Wrzesień – rajd Narew –Bug pod hasłem starożytne Chiny

Wrzesień – mazurskie grzybobranie

Październik - latawce

 


Aby zobaczyć zdjęcia zapraszamy do działu ZDJĘCIA - ZDJĘCIA 2010 -2010-45lat_portu