Waldemar Ufnalski

 

Uczestnicy  Rejsu pamięci gen. Mariusza Zaruskiego w Pałacu Prezydenckim

W dniu 15 listopada 2011 roku o godzinie 12.00 uczestnicy Rejsu pamięci gen. Mariusza Zaruskiego Dnieprem, ze Sławutycza do Chersonia (lista jachtów, skipperów oraz załóg znajduje się w szczegółowym sprawozdaniu z rejsu zamieszczonym na naszej stronie klubowej) oraz przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego (v – prezes Wojciech Borzyszkowski, Stefan Heinrich oraz Stanisław Latek) zostali zaproszeni przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do Pałacu Prezydenckiego na uroczyste podsumowanie rejsu.
Byliśmy goszczeni przez Pana Ministra Dariusza Młotkiewicza oraz Pana Dyrektora Waldemara Strzałkowskiego. Dyrektor Waldemar Strzałkowski powitał zebranych i wręczył wszystkim obecnym pamiątkowe kotyliony, promowane  przez Parę Prezydencką w Dniu Święta  Niepodległości. Następnie głos zabrał Minister Młotkiewicz, który na wstępie podziękował kol. Markowi Tarczyńskiemu za inicjatywę przedsięwzięcia ku czci Generała i wkład pracy w czasie jego realizacji oraz komandorowi rejsu, kol. Wojciechowi Skórze za zorganizowanie i prowadzenie rejsu. Podkreślił też znaczenie rejsu dla idei Partnerstwa Wschodniego oraz przypomnienia dokonań Generała i uczczenia jego pamięci.
Marek Tarczyński poprosił o przekazanie podziękowania Prezydentowi Rzeczypospolitej za objęcie honorowego  patronatu nad rejsem. Dalej głos zabierali przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego, poruszając ważne sprawy dla żeglarstwa polskiego z zakresu prawa  oraz eksploatacji dróg wodnych w Polsce. Komandor Rejsu      przekazał Ministrowi Młotkiewiczowi pamiątkową fotografię uczestników rejsu wraz z załogą  ukraińskiego jachtu „North Carolina”, która zdobyła Puchar Prezydenta RP wygrywając regaty w Chersoniu (czytaj sprawozdanie z rejsu).
Spotkanie zakończyło się wspomnieniami z trasy rejsu.


Aby obejrzeć kilka fotek wykonanych podczas tego spotkania  KLIKNIJ TU.