Sprawozdanie z obchodów 50 lecia JKPW

W dniu 13.06.2015 obchodziliśmy pięćdziesiątą rocznicę powstania Jacht Klubu Politechniki Warszawskiej. Obchody rozpoczął Komandor JKPW  Mirosław Karbowski witając zaproszonych gości oraz członków klubu. Następnie przypomniał historię powstania i działalności klubu od 1965 roku do dnia dzisiejszego.  Głos zabierali także zaproszeni goście( w porządku chronologicznym) w osobach Komadora YKP  Władysława Kowalczyka, Członka zarządu YKP  Iwony Szachogłuchowicz,  Prezesa WOZŻ Jerzego Durejko oraz przedstawiciela władz Starostwa Wołomińskiego, a zarazem Komendanta OSP Zaułbice Stare  Andrzej Siarna.  Wszyscy  zabierający głos życzyli dalszego rozwoju i wręczyli okazjonalne upominki  dla klubu JKPW, Prezes WOZŻ oraz przedstawiciel WOZMW i NW wręczyli odznaki za działalność społeczną na rzecz środowisk żeglarskich oraz motorowodnych
Po przemówieniach Kmdr JKPW  razem z Sekretarzem JKPW przystąpili do wręczania nagród i dyplomów za uczestnictwo i zajęte miejsca w  regatach żeglarskich organizowanych dniu 13.06.2015  z okazji 50-cio lecia JKPW . Wręczono także nagrody i dyplomy w zawodach wędkarskich, które odbyły się 2 tygodnie wcześniej.  W szczególnie uroczysty sposób zostali uhonorowani członkowie JKPW, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju klubu. Otrzymali oni srebrne i złote odznaki  JKPW. Najwyżej uhonorowani zostali najbardziej zasłużeni działacze. Zostały im wręczone Diamentowe Kotwice JKPW, pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia.  Dyplomami zostali uhonorowani także członkowie , którzy pomagali  w działalności klubu oraz Ci, którzy poprzez wieloletnie członkostwo w JKPW wykazali się przywiązaniem do barw klubowych.
Po wręczeniu odznaczeń przyszedł czas na  symboliczną lampę szampana oraz na dzielenie smakowitego 20 kilogramowego tortu ozdobionego proporcem Jacht Klubu PW.
Dla stęsknionych bardziej treściwego posiłku czekały wspaniałe potrawy z grila , sałatki i inne łakocie.
Po  treściwej uczcie, przyszedł czas na ucztę duchową. Na wspaniałej zbudowanej  specjalnie do występów estradzie wystąpiła kapela  Orkiestra Dni Naszych , która koncertem szantowo-folkowym uświetniła obchody naszego święta . Rozbawieni członkowie wraz z zaproszonymi gośćmi bawili się do późnych godzin nocnych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się od organizacji obchodów 50 lecia JKPW oraz wszystkim tym którzy w uczestniczyli.

 


Relacja fotograficzna do obejrzenia w zakładce ZDJĘCIA - ZDJĘCIA 2015- 50 LAT JKPW