Zakupy części do silników zaburtowych.

Podczas użytkowania silnika zaburtowego konieczne jest wykonywanie przeglądów technicznych i wymianę zużywających się części. Posiadam kilkuletni silnik Yamaha i po sezonie postanowiłem wymienić części gumowe jak pasek zębaty , wirnik pompy wodnej membrany pompy paliwa i inne np. anodę. Ceny części oryginalnych u polskich dystrybutorów nie są zbyt zachęcające, więc postanowiłem poszukać w Ameryce. Wszystko znalazłem na  www.boats.net (ceny o połowę niższe).
Aby zrealizować zamówienie musiałem wybrać jakiś sposób zapłaty. Wybrałem PayPal. Można nim płacić za zakupy za granicą i na e-bay. Założyłem konto na PayPal  www.paypal.pl/pl i do dzieła. Zamówiłem części za ok.100$. Przesyłka do Polski przy wadze do 0,9 kg wynosi 33$. Realizacja trwała ok. 2 tygodni z dostawą do domu, z czego 1 tydzień paczka była w Polsce (widać po opisach i stemplach). Wszystkie części były wg zamówienia oryginalne Yamaha made in Japan.
Jeśli ktoś nabył oryginalne części w dobrej cenie gdzieś bliżej (odeszłyby dosyć wysokie koszty transportu) proszę o informacje na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Może te informacje będą dla kogoś pomocne.